Czech
PLAVÁNÍ DĚTÍ

 

 
Úvod


  
Příměstský plavecký tábor. Srpen 2012.

Pondělí 6.8.2012

Druhý turnus příměstského plaveckého tábora začal v 6:30 ráno příchodem prvních ranních ptáčat. Kolem osmé, když už jsme byli všichni, proběhlo krátké bezpečností poučení a potom hurá do bazénu. Po rozdělení do skupinek začala plavecká výuka dětí. Zita, instruktorka 1. družstva měla ve skupince zkušenou plavkyni a záchranářku Aničku Církovou a tak se mohla spolehnout že vše proběhne jak má. Mirka, která vede druhou skupinku dětí, plavců, se nejdříve s meduzáčky seznámila a už se pustili do práce. Procvičili kraulové a znakové nohy, výdechy do vody a skoky a lovení potápníků. Já, Zuzka, jako vždy, tak i teď vedu ty nejmenší a nejmladší plaváčky. Byli moc šikovní a skoro nikdo se nebál plavat a ani skákat do vody.

Dopolední tvořeníčko se neslo v duchu mystiky. Děti vytvářely přivolávač deště. Naštěstí jsme jim přivolávače rozdaly až odpoledne, takže pršelo až v noci. Uf.

Úterý 7.8.2012

Dnešní ranní lekce plavání se zaměřily na vytrvalost a souhru plaveckých pohybů. Skoky, lovení a hry ve vodě na závěr bylo milým zpříjemněním. Tvořeníčko bylo zajímavé. Každý plaváček si mohl pomalovat kšiltovku nebo klobouček dle vlasní fantazie a musím říct že jsem ani netušila jakou velkou jí dětí mají. Vašek si na kšiltovku napsal "plavčík". Takže, tatínku, žádný lékárník, plavčí bude...:)))) Tráva na zahradě konečně oschla a tak jsme mohli konečně postavit stany. Kluci a holky, každá skupinka zvlášť, postavila svůj stan a zábava byla na světě. Tajné spolky a šušky-mušky ve stanu.

Středa 8.8.2012

Středeční dopolední plaváníčko - opakování plavecké souhry a plavání s pomůckami. Souhra plaveckých dovedností a u menších dětí souhra plaveckých pohybů a výdechů. Zádová poloha byla hračkou a i Anežka se nechala přemluvit, a páni jak jí to potom bavilo :-))) Papírová medúzka byla tématem dnešního tvořeníčka. Děti si procvičily trpělivost a jemnou motoriku, která je tak důležitá. Štěpimu jsme trochu pomohly a nejvíce si s medúzkou pohrála Anička Círková a Eliška Schneedorferová. Oběd byl mňami-mňam a odpolední siesta s pohádkou jak by smet. Jak jsme předpokládaly, děti nevydržely odpočívat dlouho a po půl hodině se začaly zajímat o to, kdy už konečně půjdou do bazénu. Nechápu, předse už musí být rozmočené, třetí den ve vodě :-). Čekání na rodiče jsme si zpříjemnily písničkami, které díky Radce nezněly falešně a její doprovod na kytaru byl dokonalý. Děkujeme. Zítra výlet na Vyšenské kopce. Huráááááááááááá. Apropó, jak se vám líbí pavouček? Kluci jej chodili krmit, ale já opravdu nevím čím. Druhý den tam už nebyl...

Čtvrtek 9.8.2012

A je to tady. Celodenní výlet naučnou stezkou na vyšenských kopcích. Nasazení bylo dobré, jen některé děti se ptaly jak to, že jdeme na výlet pěšky? Některé čekaly přistavený autobus..., no realita je vyvedla z myšlenky výletu dopravním prostředkem. O to více srandy jsme si užily když jsem musela co 200 metrů Honzíkovi Šuttovi vyklepávat kamínky z bot a ponožek. Maminko, příště prosím vyšší ponožky a boty které těsní. Malé děti se pověsily na ty větší a jak se nám šlapalo do kopečka... Hlad přišel záhy a kromě Martínka, který pravil že rohlík nejí a vsypal si do pusy hrst bonbónů, všichni zbaštily svačinku, posílily se pitím a mohly jsme vyrazit dál. Konečně jsme se dočkaly koníčků a některí, kteří si přinesly tvrdý chleba mohly i krmit. Zážitek. Dlouhou cestu od koníčků k bazénu jsme si zkrátily hrami. Ta fotka, kde leží děti na zemi neznamená že byly tak uneveni a prostě upadly na zem, bylo to součástí hry. Energetické "tablety" pro případ nouze jsme nemusely ani vytahovat. Všichni to krásně zvládly. I Štěpán a Pájík. Připomínám že je jim 3,5 a 4 roky. Turisti jak vyšití. Po obědě opět krátká siesta a úplně zbytečná otázka zda chtějí ještě do bazénu. Jednoznačně ano. Nezmari, malý, neutahatelný...:-))))

Pátek 10.8.2012

Pátek, poslední den, začal dětskou aqua-zumbou. Děti byly nadšené a dostaly do těla. Na fotkách se sice usmívají, ale do zdokonalovacího tréninku se jim moc nechtělo. Tak jsme se navlékly do oblečení, řekly si něco málo o tom, jak je těžké plavat oblečený a už jsme si to i zkusily. Srandy kopec. Před oběděm atletická olympiáda a odpoledne plavecká. Zvítězila Anička Círková, druhý byl Vládík Charvát a třetí byla Eliška Straková. Odpolední plavání, kromě plavecké olympiády, bylo o záchraně tonoucího a pomoci u vody. Myslím, že se tábor vydařil, že plaváčci i jejich rodiče byly spokojeni a už se těšíme na příští rok. Tak papa a krásný zbytek prázdnin. Zuzka, Jana, Radka, Zita a Mirka.
 
   

  BABY CLUB MEDÚZKA - Mgr. Zuzana Danielisová      mobil: +420 728 828 605    e-mail: meduzka.zuzka@gmail.com