Czech
PLAVÁNÍ DĚTÍ

 

 
Úvod


  
Příměstský plavecký tábor, červenec 2014.

Tak nám začal tábor.

Ráno bylo ospalé a děti se už od půl sedmé scházely na bazéně. Velké tašky a nadšení z toho co příjde věstilo, že to bude super týden.

1. den jsme se rozřadili do skupinek a zkusili si pár skoků a hrátek ve vodě. Oběd byl výtečný a tvořeníčko zajímavé (rybičky z lahviček). Na odpoledním plavání už všichni řádili jako by jim snad nikdy nedocházeli síly.

2. den-plavání po skupinkách: 1. skupina-Zita, 2. skupina-Zuzka a 3. skupinka-Verunka. Procvičili jsme znak, prsa a střihli pár šipek a už se těšili na dopolední tvořeníčko. Dnes jsme tvořili plot se špachtlí a v něm kytičku a berušku. Mezi tím jsme ještě stihli na zahradě postavit dva stany. Bára, Iva a Roník nám trochu pomohli. K obědu bylo kuře, ale to nám moc nešlo (bylo málo křupavé :-).

3. den- výlet na Dubík. Na hřišti a v lese jsme dostali od Janičky úkol : postavit domečky pro skřítky. Na fotkách uvidíte jak nám to šlo. K obědu byly francouzské brambory a ke svačince jablíčko. Únava opět nepřicházela, tak jsme hupsli do vody i odpoledne.

4.den - Dnes jsme si procvičili kraula a také opět šipky. Zkusili jsme i kotoule do vody a skoky do dálky a výšky, ale nejvíce jsme se těšili na tvořeníčko. Dnes jsme foukacími fixami foukali na trička obrysy mořských živočichů. Srandy kopice jak se nám s toho foukání točily hlavičky. Po výborném obídku jsme na chvilku ulehli na kobereček poslouchali pohádku co nám četla děvčata. Odpolední plaváníčko bylo pohodové a dokonce i Dominik vzdržel ve vodě 40 minut. Honzík K. i přes to, že původně do bazénu vůbec nechtěl, řádil celou hodinu.

5. den - TÁBOROVÁ OPYMLIÁDA - soutěžili jsme 5 disciplinách: plavání na 50 metrů, výdrž pod vodou, skoky přes švihadlo, překážková dráha v pytli a držení těžkého míče na natažené ruce. Tvořeníčko bylo dnes barevné a konec tábora byl v duchu záchrany před utonutí. Plavali jsme v oblečení a také jsme se z něho museli svléknout ve vodě. Prostě zábava.

Tábor se povedl a děti byly skvělé.

Moc děkuji Janičce, která měla na svědomí tvořeníčko a hlazení hlaviček, Ivušce a Barunce, které si dětičmami hrály a Roníkovi, který vše dokumentoval.

 
   

  BABY CLUB MEDÚZKA - Mgr. Zuzana Danielisová      mobil: +420 728 828 605    e-mail: meduzka.zuzka@gmail.com