Czech
PLAVÁNÍ DĚTÍ

 

 
Úvod


  
Voda a respekt
Utopení je druhou nejčastější příčinou úmrtí dětí v průmyslových zemích. Více než 50 % utonutí se stane v blízkosti břehu. Žádná metoda kojeneckého plavání nezaručuje stoprocentní ochranu před utonutím, ale navštěvuje-li vaše dítě tyto kurzy, má větší šanci přežít v případě nenadálé události.


Bez ohledu na to, jak dobře dítě zvládá plavání v chráněném a strukturovaném prostředí, ve skutečném životě existuje mnoho možností (např. studená voda, oblečení, proudy, nepřítomnost dospělých atd.), které mohou způsobit, že si dítě nejenže nemusí pamatovat cviky které se naučilo, ale ani je nebude schopné aplikovat v jiném prostředí než bylo výcvikové.


Jediný způsob jak stoprocentně zajistit bezpečí v blízkosti vody je, mít dítě neustále pod dohledem.


Jakmile začnete s dítětem chodit plavat, vysvětlujte mu jednoduchá bezpečnostní pravidla jako : nechoď blízko k vodě bez dospělého, vždycky plav s někým dospělým (starší kamarád nestačí), nechoď na molo nebo na loď sám, do neznámé vody skákej vždy nohama napřed a pod. I když dítě ještě neumí mluvit, rozumí mnohem více, než si myslíte. Jednoho dne vás překvapí, že bude opakovat tyto bezpečnostní fráze a ve věku, kdy bude samo plavat, bude dobře obeznámeno se základními bezpečnostními pravidly u vody.

Máte-li doma bazén, existují způsoby, jak zajistit bezpečí. Jistě vám dobře poradí odborníci ze společnosti, která bazén instalovala. Je nutná dvojí bariéra. Například plot, který děti nedokážou přelézt, pokrytí vody, které udrží váhu dítěte nebo bazénový alarm.

   

  BABY CLUB MEDÚZKA - Mgr. Zuzana Danielisová      mobil: +420 728 828 605    e-mail: meduzka.zuzka@gmail.com