Czech
PLAVÁNÍ DĚTÍ

 

 
Úvod


  
Hurá do vody.

"Leze ráček po potoce, leze ráček po řece.
Leze zpátky, nohy krátký a přece nám uteče."


bazén České Budějovice

"Plavání" je jedna z prvních pohybových aktivit, se kterou přijdou do kontaktu děti již těsně po porodu. Je pro ně přirozené a pohyb ve vodním prostředí jim připomíná to krásné období pobytu u maminky v bříšku.
Mnoho miminek se dokáže pohybovat pod vodou a nad ní dříve, než začnou chodit. Pomocí her, říkanek a básniček si děti a jejích rodiče "užívají" času vyhrazeného jenom pro sebe. Dítě se nemusí domáhat pozornosti svých nejbližších, a to v nich vyvolává tolik potřebný pocit bezpečí a lásky. Často je to pro ně první společenský zážitek.
Přirozenou a interaktivní formou se zlepšuje koordinace pohybů, síla, výdrž a dechová kapacita. Děti se učí překonávat nepříznivé podmínky (chladnější voda, hluk, .).
Proudění vody po tělíčku vyvolává u dítěte, kromě jemné masáže, i uvědomění si samo sebe. Ve vodě je dítě nadlehčováno a má mnohem větší možnost pohybu ve všech směrech.
Průzkumy ukázaly, že děti, které plavou od kojeneckého věku, nejsou lepší plavci, než děti které neplavou, ale že se naučí plavat rychleji a přirozeněji.
"Plavání" miminek je činnost, kterou mohu na základě svých dlouholetých zkušeností vřele doporučit.

Zuzka Medúzka

   

  BABY CLUB MEDÚZKA - Mgr. Zuzana Danielisová      mobil: +420 728 828 605    e-mail: meduzka.zuzka@gmail.com